Amerikai sportok

NBA: folytatódik a Knicks-álom, rangadót bukott a Celtics

""

A Brooklyn Nets vetett véget a Boston Celtics három mérkőzéses győzelmi sorozatának. Fontos megjegyezni, hogy a Celtics-ben bokasérülés miatt nem játszhatott Rajon Rondo, aki a csapat egyik legmeghatározóbb játékosa. Az első negyedet 5 egységgel a Nets nyerte meg, majd a második felvonásban 4 ponttal növelni tudta az előnyét. A nagyszünet utáni első felvonásban a Celtics 14 pontot vert a hazai csapatra, azaz az utolsó 12 perc előtt a rekordbajnoknál volt az előny. A negyedik negyedben, azonban a Nets lejátszotta a parkettről a Bostont (28-18). A hazaiak végül 102-97-re nyerték meg az összecsapást. Érdekesség, hogy a találkozót a TNT közvetítette, amelyen utoljára 2008. január 24-én szerepelt a Nets.

Paul Pierce 22 pont, 7 lepattanó, 4 assziszt, 2 labdaszerzés

A New York Knicks a San Antonio Spurs otthonában is megőrizte a veretlenségét, pedig a találkozó előtt a texasi együttes még egyszer sem szenvedett vereséget az AT&T Centerben. Az első 12 perc után a Knicks vezetett 2 ponttal, majd a második játékrészben a Spurs 4 egységgel többet dobott, mint a vendég együttes. A harmadik felvonásban a San Antonio 2 ponttal növelni tudta az előnyét. A Spurs remekül kezdte a negyedik negyedet, ugyanis öt perc elteltével már 11 ponttal vezetett. A győzelemhez a mai napon ez kevés volt, ugyanis a New York 104-100-ra megnyerte a találkozót. A 2012/2013-as szezonban már csak a Knicks vallhatja magát veretlennek.

Raymond Felton 25 pont, 3 lepattanó, 7 assziszt

A San Antonio Spurs csapatához hasonlóan a Denver Nuggets is elveszítette hazai veretlenségét. A coloradói alakulatot a regnáló bajnok, a Miami Heat verte meg 98-93-re. A találkozó érdekessége, hogy az összecsapás első három negyedét a floridai együttes nyerte meg. A Nuggets a negyedik játékrészben 7 egységet dolgozott le a hátrányából, de ez kevés volt a győzelem kiharcolásához. Dwyane Wade lábsérülés miatt ezt az összecsapást is kihagyta, azaz a Heat az egyik sztárjátékosa nélkül vette be a Nuggets otthonát.